یک چهارم پروژه مسکن ملی به پیشرفت ۷۰ درصد رسید

وی همچنین اعلام کرد: حدود ۱۷ هزار و ۸۲۷ واحد نیز در دفاتر اسناد رسمی هستند که به زودی به قرارداد می رسند و در مجموع تعداد تسهیلات پرداختی برای متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن معرفی شده از سوی وزارت راه و شهرسازی به ۲۴۰ هزار نفر خواهد رسید.

۴۶۲۲۰


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1745448/%DB%8C%DA%A9-%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1%D9%85-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D9%81%D8%AA-%DB%B7%DB%B0-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF

به گفته سرپرست بانک مسکن، حدود ۲۰ درصد پروژه‌ها کمتر از ۳۰ درصد، ۴۵ درصد بین ۳۰ تا ۷۰ درصد و ۲۵ درصد پروژه‌ها نیز بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی برای آنها ثبت شده است که متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها و متناسب با تایید وزارت راه و شهرسازی برای صورت وضعیت‌ها سهم‌الشرکه مرحله بعد پرداخت می‌شود.

بیشتر بخوانید:

عسکری مجموع واریزی به پروژه‌ها و سازندگان را ۵۶ هزار و ۹۱۴ میلیاردتومان عنوان کرد.

عملکرد بانک مسکن در حوزه تسهیلات نهضت ملی مسکن نشان می‌دهد از شروع اجرای این طرح تاکنون حدود ۸۹۴ هزار و ۱۶۸ نفر در بانک افتتاح حساب کردند. از این افراد ۲۲۵ هزار و ۳۳۳ نفر بیش از ۴۰ میلیون تومان، ۶۹ هزار و ۹۶۳ نفر بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان، ۲۱۵ هزار و ۴۲۷ نفر تا ۳۰ میلیون تومان پرداخت کردند و مابقی بدون واریزی هستند.

این آمار را علی عسکری ـ سرپرست بانک مسکن ارائه داد و گفت: تاکنون قرارداد نهضت ملی ۲۲۳ هزار و ۳۹۸ واحد به مبلغ ۷۵ هزار و ۶۹۱ میلیاردتومان منعقد شده است.

بنابراین گزارش اواسط ماه گذشته ۸۳۷ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن افتتاح حساب کرده بودند که هم‌اکنون این رقم با رشد ۶.۸ درصد به ۸۹۴ هزار نفر رسیده است.

با توجه به ورود پنج بانک دیگر به طرح نهضت ملی مسکن انتظار می‌رود در سال ۱۴۰۲ آمار پرداخت وام به متقاضیان سرعت بیشتری بگیرد. تا اوایل بهمن ماه امسال به جز بانک مسکن ۲۶ بانک دیگر که از مرداد ۱۴۰۰ مکلف به پرداخت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن شده‌اند به این طرح ورود نکرده بودند. اما اخیراً پنج بانک دولتی پای کار آمدند و طی تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی، تامین مالی یک میلیون و ۱۵۵ هزار واحد مسکونی را بر عهده گرفتند.