۱۵ واحد صنعتی بروجرد در مسیر توسعه و احیاءایسنا/لرستان رئیس اداره صمت بروجرد از ۱۵ واحد صنعتی شهرستان با اخذ تسهیلات بانکی در مسیر توسعه یا احیاء خبر داد.

محمد اصل مرزی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: پیرو سیاست‌های وزارت صمت، همچنین منویات مقام معظم رهبری مبنی بر سال تولید و دانش‌بنیان و اشتغال آفرین برنامه‌های تدوینی حمایت از تولید در دستور کار قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: برنامه‌های تدوینی حمایت از تولید در قالب پرداخت تسهیلات کم‌بهره از قبیل رونق تولید و تبصره ۱۸ و سرمایه در گردش در دستور قرار داده و به‌صورت مستمر به شناسایی واحدهای صنعتی نیمه‌فعال و تعطیل می‌پردازد.

رئیس اداره صمت بروجرد خاطرنشان کرد: بر این اساس تاکنون ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ۱۸ درصد به داروسازی اکسیر پرداخت شده، ۱۵ واحد دیگر صنعتی احصا شده در نوبت پرداخت تسهیلات هستند.

اصل مرزی با بیان اینکه این واحدها در آینده نزدیک موفق به دریافت تسهیلات خواهند شد، افزود: از جمله این واحدها صنایع غذایی دامون بروجرد و رز پلاست و سامان کاشی بوده که در نوبت پرداخت هستند.

وی با بیان اینکه از جمله برنامه‌های اولویت‌دار سازمان صنعت معدن و تجارت رایزنی با بانک‌ها از جمله بانک ملی مرکزی است، گفت: این مهم نحوه حمایت کارساز از واحدهای صنعتی را به دنبال دارد به‌طوری‌که با استفاده از خدمات اعتباری بانک ملی واحدهای صنعتی بدون داشتن سرمایه و نقدینگی بتوانند مواد اولیه و تجهیزات را تأمین کرده و به‌صورت اقساط به بانک پرداخت کنند.

رئیس اداره صمت بروجرد ادامه داد: همچنین تسهیلات تبصره ۱۶ سیاست حمایتی از اصناف از دیگر برنامه‌های وزارت صنعت معدن و تجارت است تا واحدهای صنفی بتوانند از این تسهیلات برای توسعه و گسترش فعالیت‌های حوزه صنفی بهره‌مند شوند.

اصل مرزی عنوان کرد: در زمینه دانش‌بنیان نیز طرح‌هایی مانند ترکیب چند میوه برای تهیه مربای بدون قند و همچنین ترکیب رزین و نئوپان در صنایع ساختمانی در مراکز پارک علم و فناوری با مراکز دانشگاهی در دست بررسی است.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401081107193/%DB%B1%DB%B5-%D9%88%D8%A7%D8%AD%D8%AF-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%88%D8%AC%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%D9%88-%D8%A7%D8%AD%DB%8C%D8%A7%D8%A1