۱۷.۹ میلیون تن کالای اساسی در بنادر موجود است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

وی در ادامه بیان کرد: تا پایان سال که دهه مبارک فجر شامل آن است پروژه‌های افتتاح ۳۲,۵۴۲ میلیارد ریال خواهد بود و پروژه‌های کلنگ زنی ۳۲,۸۸۸ میلیارد ریال خواهد بود. این پروژه‌ها را وزارت راه وشهرسازی انجام خواهد داد. سرمایه گذاریی بخش خصوصی ۳۳ هزار میلیارد می‌باشد و کل قراردادهایی که در حوزه زیر بنای بنادر داریم و تعهداتی که انجام داده ایم ۳۲۰ هزار ریال میلیارد ریال می‌باشد که تعداد پروژه‌ها ۳۸۰ پروژه می‌باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر صفایی، مدیرعامل بنادر در نشست خبری نمایشگاه حمل و نقل؛ لجستیک و صنایع وابسته گفت: عملکرد بنادر نسبت به سال گذشته ۵. درصد رشد داشته است و تعداد شناورهای ورود به بنادر به غیر از شناور سنتی ۵۶۸۳۴ فروند بوده است که رشد ۶.۱ درصد داشته است نسبت به سال قبل. جا به جایی مسافر دریایی که باعث شده مردم با سفرهای دریایی آشناشوند ۱۱ میلیون و ۹۷۶ هزار نفر که نسبت به سال گذشته ۴۲.۷ درصد رشد داشته است این عملکرد در کل داشته ایم.

وی در پایان از تخلیه‌های کالای اساسی گفت: از ابتدای سال تا الان تخلیه کالای اساسی ۱۷.۹ میلیون تن بوده است میزان کالاهایی که در بندر موجود است کالاهایی که بر روی کشتی‌ها در حال تخلیه است و در کشتی در لنگرگاه‌ها است ۸ میلیون ۴۰۰ هزار تن می‌باشد.


منبع: https://www.mehrnews.com/news/5660564/%DB%B1%DB%B7-%DB%B9-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AA%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%AC%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

مدیر عامل بنادر درباره توسعه ظرفیت بنادر و توسعه ناوگان حمل و نقل دریایی گفت: تجهیزات بندری که عمدتاً مکنده‌ها هستند که ۴ فروند مکنده که دو تای آن ۳۰۰ تا دوتای دیگر ۶۰۰ تن که دو دستگاه درحال فعالیت می‌باشد ۱۲ میلیون و ۲۴۱ هزار یورو درحال بارگیری می‌باشد. در بخش ناوگان در بنادر شمالی است بنادر شمالی ما اقبال به خزر و تردد دریایی در خزر بیشتر شده است و ظرفیت بنادر داریم ۲۵ میلیون تن ظرفیت بنادر است در حوزه ناوگان کمبودهایی داشته ایم که طی یک سال گذشته برای توسعه ناوگان انجام شد. در بند شهید رجایی ۱۸ هزار و ۴۰۰ teu تا پایان سال افتتاح خواهد شد.