۳۰ درصد تولید ناخالص داخلی کشور در وزارت راه‌ و شهرسازی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

وی افزود: در دنیا کشورهای جنوب شرق آسیا و چین بدترین ضریب جینی را دارند و ضریب جینی ایران در سال ۵۷ حتی از چین هم بدتر بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پیگیری‌ها و اقدامات در خصوص حقوق و مزایای کارکنان وزارت راه و شهرسازی پایان اعلام کرد: در خصوص مسکن ایثارگران در حال رفع برخی مشکلات و خلاءهای قانونی هستیم.


منبع: https://www.mehrnews.com/news/5703011/%DB%B3%DB%B0-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D9%86%D8%A7%D8%AE%D8%A7%D9%84%D8%B5-%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D9%88-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C

اسلامیان اظهار کرد: در سال‌هایی که فکر نمی‌کردیم انقلاب پیروز شد و نظام شاهنشاهی سقوط کرد.

اسلامیان با اشاره به نهضت مسکن و نهضت حمل و نقل گفت: ۳۰ درصد تولید ناخالص داخلی کشور را وزارت راه و شهرسازی شکل می‌دهد که معادل حدود یک سوم اقتصاد کشور است. همین موضوع مسئولیت این سازمان را دو چندان کرده که با تحقق نهضت ملی مسکن و رونق حمل و نقل کشور باید سهم خود را در بهبود شاخص رشد اقتصادی ایفا کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: توسعه بدون تناسب با بافت نهادی از دیگر مشکلات دهه ۵۰ بود که چهره تهران را به دلیل توسعه نامتوازن و نامتناسب با چهره سایر شهرهای و روستاها بسیار متفاوت کرده بود.

وی افزود: انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی در نرخ توسعه و سرمایه انسانی برحای گذاشت و جایگاه ایران را در دنیا به ویژه در خصوص احداث زیرساخت‌ها و … چند پله ارتقا داد اما اولین درس از این انقلاب باورمندی در عین ناباوری است.

وی ادامه داد: این موضوع را در طرح نهضت ملی مسکن هم می‌بینیم، برخی این طرح را با مسکن مهر و نتایج آن مقایسه می‌کنند اما اگر اسباب و تدابیر لازم را در این خصوص به درستی اتخاذ کنیم، ساخت ۴ میلیون مسکن در ۴ سال شدنی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی از منحصر به فرد ترین انقلاب‌های دنیاست، گفت: تفاوت مهم انقلاب ۵۷ با سایر انقلاب‌ها این است که انقلاب مردمی و نهادی و بافتی همزمان باهم انجام شد، برای مثال انقلاب کوبا یک انقلاب چریکی بوده و دگرگونی‌های توده‌ای و مردمی در آن شکل نگرفته بود اما انقلاب اسلامی یک انقلاب توده‌ای و مردمی بود.

اسلامیان خاطر نشان کرد: نگاه صرف اقتصادی در تحلیل انقلاب اسلامی درست نیست اما اگرچه عمده جریان سازی انقلاب ما جنبه عقیدتی داشت ولی مباحث اقتصادی مثل ضریب جینی، وضعیت عدالتی و نابرابری تا حد زیادی بهبود یافت.

باورمندی از درس‌های مهم انقلاب اسلامی است

وی بیان کرد: فروپاشی سرمایه اجتماعی در آن سال‌ها و بی اعتمادی مردم به نظام منجر به نارضایتی در بافت عمومی شده بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، ایمان اسلامیان معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی در مراسم گرامیداشت چهل و چهارمین سالگرد انقلاب اسلامی که در صبح امروز در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، با تاکید بر درس آموزی از انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: در همه معارف دینی بر درس آموزی تاکید شده و ما هم باید از رویداد بزرگی مثل انقلاب اسلامی درس‌هایی بگیریم در غیر این صورت دچار خسران و ضرر می‌شویم.