۵۵۰ فروند هواپیما نیاز امروز کشور است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

وی بیان کرد: کارهای خوبی صورت گرفته و قدردان مدیران گذشته هستیم. امیدوارم مدیرکل جدید با نگاهی توسعه‌ای و پیشرفتی، فرودگاه‌های هرمزگان را به سمت جایگاه بهتری سوق دهیم. ما در برخی نقاط نیز نیاز به افزایش پروازها هستیم.


منبع: https://www.mehrnews.com/news/5589138/%DB%B5%DB%B5%DB%B0-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

وی بیان کرد: ما از افزایش تعداد پروازها استقبال می‌کنیم اما نیاز امروز کشور ۵۵۰ فروند هواپیما هست و ما تنها یک سوم این مقدار را داریم. ما سعی می‌کنیم این محرومیتی که به خصوص در استان‌های جنوبی و به خصوص در ایام اربعین ایجاد شده جبران کنیم.

وی ابرازداشت: اخیراً حدود ۳۰۰ میلیارد تومان پروژه در فرودگاه‌های هرمزگان اجرایی شده و در سال جدید نیز ۲۵۰ میلیارد تومان پروژه دیگر اجرا خواهد شد. وضعیت پارکینگ ماشین‌های فرودگاه بندرعباس مناسب نیست و با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان بهسازی خواهد شد و یک پارکینگ سرپوشیده و طبقاتی ساخته می‌شود.

احسان کامرانی افزود: هرمزگان در زمینه توسعه و پیشرفت به سرعت در حال پیشروی است و تا ۲ سال آینده در زمینه فولاد و پتروپالایشگاه‌ها رتبه اول را خواهد داشت و یکی از زیرساخت‌های مورد نیاز آن توسعه حمل و نقل به خصوص حمل و نقل هوایی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان نیز در این مراسم، اظهار کرد: جا دارد از زحمات آقای ضیایی که خدمات خوبی در هرمزگان داشت قدردانی کنیم. انتخاب آقای دلفاردی نیز اتفاق خوبی است، کادرسازی خوبی شکل گرفته و برای ایشان نیز آرزوی موفقیت داریم.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمید رضا سیدی بعدازظهر سه شنبه در آئین تکریم و معارفه مدیرکل فرودگاه‌های هرمزگان اظهار کرد: در شرایط سخت تحریم تجهیزات جدیدی خریداری و نصب شده و منتظر دستورات لازم برای عملیاتی شدن آن هستیم.

رئیس هئیت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران عنوان کرد: پروژه‌ای نیز در راستای بهسازی باندهای این فرودگاه نیز تعریف شده است. پیش‌بینی می‌شود این بهسازی اعتباری چند صد میلیارد تومانی نیاز داشته باشد.

سیدی عنوان کرد: از زحمات آقای ضیایی که از پاکدست‌ترین مدیران این صنعت است، قدردانی می‌کنم. ممکن است امروز تعداد پروازها در این استان کم باشد و در آمارها در رتبه‌های پایین باشد اما از مهمترین فرودگاه‌های کشور است.

سیدی بیان کرد: انتخاب آقای دلفاردی نیز به دلیل حضور و زحمات ایشان در هرمزگان بوده و ان‌شاءالله در مأموریت‌هایی که در آینده تعریف می‌کنیم موفق باشد.

توسعه حمل و نقل هوایی در هرمزگان یک ضرورت است

سیدی ادامه داد: توسعه صنعتی در هرمزگان این صرورت را ایجاد می‌کند که فرودگاه بندرعباس توسعه ویژه‌ای داشته باشد. این فرودگاه و فرودگاه بندرلنگه به یک ترمینال بزرگ‌تر و مجهزتر نیاز دارد.